mięśnie kegla za co odpowiadają

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

kulki do ćwiczeń mięśnie kegla

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one odpowiednio wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najporządniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z czasami wolno też trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach i sklepach można obecnie kupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają doskonałe efekty. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Panie, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik w trakcie porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością wyklucza się także kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.