objawy alkoholizmu 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jakkolwiek nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur terapii, jakie pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

terapia dla alkoholika

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być kontrolowane przez skład zawodowców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez profesjonalistów, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed zaczęciem kuracji osoba musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga także rozpocząć dyskusję na temat przystępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma właściwego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele pobocznych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.